سفارش تبلیغ
صبا
 • کلیه ی خدمات سایت تا اطلاع ثانوی تعطیل می باشد.لطفا از پرداخت وجه خودداری نمایید..
 • ""
 • ""
 • سیستم های راهگاهی در چدن ها

  در میان انواع فلزات و آلیاژهای ریختگی چدن ها بیشترین مقدار مصرف را دارا بوده و اندوخته های علمی و تجربی درباره آن ها نیز بسیارند .

  برای آنان که در ارتباط مستقیم و یا غیر مستقیم با ساخت قطعات چدنی هستند این احساس وجود دارد که چدن ریزی در مقایسه با دیگر فلزات ریخته گری روش ساده ای است . کیفیت هر محصول تولیدی ریشه در نیاز و فرهنگ آن جامعه دارد . کشوری که متکی به سیستم حمل ونقل دستی است می تواند قطعات ریختگی با کیفیت نازل را پذیرا باشد .

  ادامه مطلب...


  روشهای تولید چدن با گرافیت کروی

  در این تحقیق، ابتدا به شناسایی چدنهای داکتیل پرداخته و مختصری از خواص و ترکیب شیمیایی این آلیاژها بررسی میشود.

  نهایتا در بخش اصلی تحقیق، تکنیکهای کروی کردن گرافیتها مورد مطالعه قرار میگیرد. عنوان این تکنیکها عبارتند از:

  برای دریافت کلیک کنید.


  افزایش میزان گرافیت زایی چدن های غیرآلیاژی در سرعت های سرد کردن بالا

  برای دریافت کلیک کنید.


  تاثیر تکنیک ذوب بر روی خواص چدن داکتیل ریختگی

  مطالعه ای بر روی تاثیر شارژ ، شرایط ذوب ، کروی سازی و تلقیح در خواص چدن داکتیل ریختگی انجام گرفت . نتایج نشان داد که دما و زمان نگهداری مذاب در کوره القایی و شدت کروی سازی بر روی کربن و منیزیم باقی ماند در چدن داکتیل ریختگی تاثیر گذار می باشد . گریدهای مختلفی از چدن داکتیل ممکن است که با ترکیبات شیمیایی مختلفی بدست آید. ریخته گری چدن داکتیل فریتی از کست فقط وقتی که مقدار زیادی شمش چدن برای شارژ داشته و به علاوه عملیات تلقیح مناسب انتخاب شود می توان به دست آورد .  

  ارتباط بین ضخامت مقاطع ، ریز ساختار و خواص مکانیکی در چدن داکتیل
  کار تجربی موجود شرایط مورد نیاز برای تولید قطعات ریختگی (با اندازه مقاطع مختلف ) را هدایت می کند. فاکتورهای اصلی مورد نیاز در تولید قطعات ریختگی مورد نیاز عبارتند از : ترکیب شیمیایی ، سرعت سرد کردن ، دمای مذاب و عملیات حرارتی . در این بررسی بر روی اندازه قطعات و زمان نگهداری بعد از کروی سازی و تاثیر آن بر ساختار و خواص مکانیکی صفحات چدن داکتیل در قالب ماسه ای در حالت های افقی و عمودی بحث میشود . مذاب با ترکیب یوتکتیک و هیپو یوتکتیک برای صفحات ریختگی با ضخامت متوسط 3 تا 50 میلیمتر مورد استفاده قرار گرفته است . نتایج نشان می دهد که : ضخامت دیواره ها در چدن داکتیل ریختگی و همچنین زمان نگهداری بعد از کروی سازی بر روی ساختار چدن داکتیل ریختگی تاثیر قوی را دارد. زمان نگهداری تاثیر مهمی را بر تغییر طول دارد ، اما تاثیر آن بر روی استحکام تسلیم و سختی خیلی مهم نمی باشد .

  چدن با گرافیت فشرده

  برای دریافت کلیک کنید.   :: برچسب‌ها: چدن گرافیت فشرده

  چدن با گرافیت کروی

  برای دریافت کلیک کنید.   :: برچسب‌ها: چدن گرافیت کروی

  تأثیر عملیات ساچمه‌ زنی بر رفتار خستگی چدن نشکن

  برای دریافت کلیک کنید.   :: برچسب‌ها: چدن نشکن عملیات ساچمه‌زنی رفتار خستگی

  روش‌های جایگزین برای تولید چدن

  برای دریافت کلیک کنید. 


  استانداردهای چدن

  برای دریافت کلیک کنید.   :: برچسب‌ها: چدن استاندارد